به روز شده در شنبه 29 شهریور 1399 11:27
یکشنبه 30 شهریور 1399 , Sunday, September 20, 2020
پربیننده ترین ها

تکلیف کسانی که سهام عدالت ندارند، چیست؟!

موفقیت بزرگ دانشکده علوم پزشکی آبادان در درمان بیماران مبتلا به کرونا و کاهش مرگ ناشی از این بیماری

رنگ و لعاب اروند جاده‌های خوزستان را زیبا کرد

آتش به خرمن بزرگترین بازار اروند/ تخریب 30 درصد از واحدها؛ مصدومیت 8 شهروند/ تکذیب سوءقصد

آغاز دستورالعمل طرح ضربتی کرونا از روز شنبه

بازگشایی حضوری مدارس خوزستان از ۱۵ شهریور منتفی شد

خداحافظی اسکوچیچ با آبادانی‌ها

نسخه مقابله با ریفلاکس معده

34 داوطلب در حوزه انتخابیه آبادان، تأیید شدند

انفجار شاخص ابتلا در آبادان| جنوب غرب خوزستان به مرز 500 ابتلا رسید!+شرجی‌گرافی

جدیدترین آمار مبتلایان در جنوب غرب خوزستان | توقف ابتلا در آبادان برای دومین روز متوالی | خرمشهر همچنان در روند افزایشی

شیب ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان کند شد/ آبادان بدون مبتلا در 2 روز گذشته

چرا هیچکس نگران ورود کشتی چینی به آبادان نیست!

آخرین آمار ابتلا به کووید 19 در جنوب غرب خوزستان + شرجی گرافی

پرواز آبادان به کیش از سر گرفته شد

دیدار فولاد - نفت آبادان در هفته اول لیگ برتر

جدول کامل قیمت انواع خودرو / 20 مرداد 98

آغاز فعالیت خوابگاه‌های دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از 29 شهریورماه

اعمال قرنطینه ورود و خروج از جمعه جاری تا جمعه آتی برای آبادان

کد خبر : 3481 تاریخ انتشار: شنبه 4 مرداد 1399 19:25
گزارش تحلیلی - توصیفی اجتماعی

آخرین فهرست استان‌ها و شهرستان‌های قرمز

طبق گفته سخنگوی وزارت بهداشت 12 استان کشور از نظر شیوع کرونا وضعیت قرمز دارند و 13 استان هم در وضعیت هشدار به سر می برند.

پایگاه خبری شرجی پرس | سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.»

تعطیلی برخی صنوف در تهران از امروز برای یک هفته تمدید شد

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران از تمدید تعطیلی یک هفته ای برخی صنوف پرتردد و پرریسک به دلیل موج دوم شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تعطیلی این صنوف از امروز آغاز شده است.

«نادر مرادی» روز شنبه با اشاره به مصوبه جدید ستاد مقابله با بیماری کرونای استان تهران، اعلام کرد: به علت افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و آغاز موج دوم این ویروس، به مدت یک هفته دیگر تمامی آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، تالارهای پذیرایی و چایخانه‌ها، ‌سینماها، مراکز فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی تعطیل هستند.

وی افزود: مراسم عروسی، ترحیم و همایش‌ها که باعث شیوع ویروس کرونا می شوند نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

معاون نظارت بر اماکن عمومی با اشاره به اینکه این موارد طی جلسه ای به روسای اتحادیه های مربوط ابلاغ شده است، خاطر نشان کرد: تعطیلی این صنوف پرریسک از امروز -پنجم مرداد- آغاز و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

سرهنگ مرادی خاطرنشان کرد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی تهران طبق برنامه ریزی‌های اندیشیده شده بازدیدهای غیر مترقبه از صنوف های پر ریسک خواهد داشت و در صورت مشاهده تخلف، برابر دستور قضائی واحد های صنفی متخلف پلمب خواهد شد.

تمام مناطق کهگیلویه آلوده به ویروس کرونا است

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: همه بخش های چهارگانه این شهرستان آلوده به ویروس کرونا هستند و نیاز است مردم با مراقبت های بهداشتی از شیوع ان جلوگیری کنند.

محمد طاهر طیب زادگان روز شنبه در جلسه شورای اداری کهگیلویه با اشاره به افزایش بیش از حد تعداد بیماران کرونایی در شهرستان اظهار داشت: همه بخش های مختلف شهرستان آلوده به ویروس کرونا هستند.

وی بیان کرد: خانم های خانه دار با ۳۲ درصد بیشترین آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ را در شهرستان دارند.

طیب زادگان دومین جمعیت پرخطر در معرض ویروس کرونا را کارمندان و پرسنل شبکه بهداشت و درمان دانست و گفت: افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در بین پرسنل شبکه بهداشت و درمان نگران کننده است.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان کارمند و بی احتیاطی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی روزانه درخواست های زیادی از سوی پرسنل برای قطع همکاری دریافت می شود.

طیب زادگان تصریح کرد: آمار بستری شدگان به ویروس کرونا روز به روز در سطح شهرستان درحال افزایش است و این امار یک تهدید جدی محسوب می شود.

وی اضافه کرد: سه بخش ویژه در بیمارستان امام خمینی دهدشت برای بستری و مراقبت های ویژه از بیماران کرونایی تجهیز شده است.

استان سمنان همچنان در وضعیت قرمز تا زرد کرونایی قرار دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه، گفت: روند ابتلا به این ویروس در این مناطق ادامه دارد و وضعیت شهرستان‌ها از قرمز تا زرد است.

نوید دانایی روز شنبه در حاشیه جلسه ویدیو کنفرانسی ستاد مقابله کرونا استان سمنان در استانداری، در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان، که در بیمارستان بستری شدند به ۹۷۸ نفر رسید.

وی بیان کرد: این مساله نشان می‌دهد روند ابتلا در منطقه ادامه دارد و باید هشدارها را جدی گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان، با اشاره به برخی از تجمعات در بوستان ‌ها، تاکید کرد: پرهیز از حضور در جمع، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت عمومی و شست و شوی دست ها، مهمترین نکته های پیشگیری از کرونا است که باید در کنار هم به آن ها توجه کرد.

وی تصریح کرد: مراجعه سرپایی در روزهای گذشته افزایش قابل توجهی نداشته  است و به طور تقریبی مراجعات در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان در وضعیت ثابت بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به روند ابتلای مردم به ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: از مجموعه تحت پوشش این دانشگاه، سه شهرستان در وضعیت قرمز، ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

وی اضافه کرد: وضعیت کرونایی شهرستان‌ها در حال تغییر است و شهروندان هشدارها را، بدون توجه به رنگ بندی وضعیت کرونایی شهرستان ها ، جدی بگیرند و در هر شرایطی مسایل بهداشتی را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان یادآور شد: بسیاری از مراسم‌ها به صورت خودجوش از سوی مردم لغوشده  ایت و انتظار می‌رود شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جمعی و فردی اهتمام ورزند.

کرونا شاخص مرگ و میر روزانه را در استان فارس شکست

بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته موجب جانباختن بیشترین تعداد بیمار مبتلا در استان فارس شد و شاخص شمار افراد جان باخته را در این استان شکست ،آمارها نشان می دهد که این بیشترین میزان مرگ و میر روزانه در فارس از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون بوده است.

این در حالی است که همچنان مرزبندی ها و محدودیتهای اجتماعی  بنا بر آخرین مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا شامل لغو تمامی تجمعات در سراسر استان فارس ، لغو مجالس ختم و عروسی در تالارها، سالن‌ها و منازل، تعطیلی تمامی کتابخانه‌ها، بوستان‌ها و پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، ارائه خدمات رستوران‌های و فست‌فودها فقط به‌صورت بیرون‌بر و همچنین تعطیلی مترو و اتوبوس در کلانشهر شیراز ادامه دارد.

با تشدید مرزبندی‌ها و محدودیت‌ها، فرمانداران استان فارس موظف هستند با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و سایر ادارات و نهادها بر اعمال شیوه‌نامه‌های بهداشتی نظارت کنند؛ همچنین برگزاری هرگونه مراسم در شهرستان‌های قرمز استان مطلقا ممنوع است؛ همچنین بازرسی و نظارت بر اماکن، مراکز تجمع، ادارات، واحدهای صنفی صنعتی و خدماتی تولیدی و عمرانی تشدید شود و با متخلفان بنابر دستورالعمل جدید کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با اختیاراتی که به بازرسان دانشگاه‌های علوم پزشکی داده شده است، برخورد خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برنامه ریزی برای به کارگیری تمام ظرفیت بیمارستان های استان فارس در راستای توسعه خدمت به بیماران کرونا خبر داد و بیان داشت : استفاده از تمام ظرفیت بیمارستان های مجموعه دانشگاه برای ارایه خدمت به بیماران کرونا دنبال می شود و راهکارهای توسعه تخت های بستری بیماران  با اعضای ستاد مورد بررسی قرار داد.

دکتر مهرزاد لطفی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین به بررسی وضعیت آمار مبتلایان به کرونا در شیراز و دیگر شهرستان های استان، انجام آزمایش های تشخیصی  در مراکز ۱۶ ساعته و فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کرونا پرداخت. 

وی یادآور شد: نقش کارکنان مجموعه دانشگاه به ویژه تیم های درمانی در ارتقای سطح ارایه خدمات به بیماران و مراجعان به ویژه در شرایط بحران، از اهمیت به سزایی برخوردار است، بنابراین برای حفظ سلامت و رفع دغدغه های آنان باید تلاش کرد.

در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه، در خصوص حوزه های مختلف مانند وضعیت بیماران بستری کرونا ، درصد اشغال تخت های عادی و ویژه، بیمارستان پشتیبان، وضعیت ابتلا در شهرستان های استان، تجهیزات و ملزومات پزشکی، نیروی انسانی، انجام تست های کرونا ، نوبت کاری پزشکان و کارکنان، دستگاه های اکسیژن ساز و هواساز، توزیع داروهای ویژه کرونا  و اورژانس بیمارستان نمازی، توضیحاتی ارایه کردند.

معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز نیز با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا گفت: آخرین آمارهای مربوط به کرونا   در استان فارس  طی روز گذشته افزایش شتابناک داشته است.

عبدالرسول همتی همچنین از وخامت شرایط جسمی ۱۱۶ نفر از بیماران خبر داد که در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.۲۵ هزار و ۳۹۶ نفر نیز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی با اعلام آمار تجمعی مبتلایان به تفکیک شهرستان های استان از ابتدا تاکنون گفت: این آمار در شیراز، پنج رقمی ؛ کازرون و مرودشت  چهاررقمی ؛ سروستان ؛ بوانات و سرچهان دو رقمی و در سایر شهرستان های فارس سه رقمی است.

معاون بهداشت دانشگاه با هشدار نسبت به تهاجمی تر شدن و عفونی تر شدن کروناکه منجر به افزایش آمار بستری و فوت در استان فارس شده است؛ گفت: آیا وقت آن نرسیده است که برای خود، خانواده و جامعه فکری کرده و توصیه ها را جدی بگیریم؟

دکتر همتی بار دیگر با هشدار جدی نسبت به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و آمار قربانیان این بیماری در استان، همه مردم فارس را به همبستگی در شکست کرونا، با رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از برگزاری و شرکت در اجتماعات و رعایت فاصله فیزیکی دعوت کرد.

تعداد موارد ابتلا به کرونا در کرمانشاه کاهش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: تعداد موارد بستری و ابتلا به کرونا در استان کاهش قابل توجهی داشته که این امر حاصل زحمات کادر بهداشت و درمان و همکاران پرتلاش در دانشگاه و بیمارستان‌های استان در ۲ هفته گذشته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز شنبه در نشست ستاد کرونای استان کرمانشاه با حضور استاندار در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: در صورت نادیده گرفتن و عدم توجه به محدودیت‌های اعمال شده و همچنین رعایت نکردن پروتکل بهداشتی استان باز هم به وضعیت قرمز برمی‌گردد. 

او گفت: بیماری کرونا هنوز تمام نشده، همچنان ادامه دارد و برای اینکه با پیک این بیماری در استان مواجه نشویم باید سه اصل کلی رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و توجه به بهداشت فردی مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط احتمالی افزایشی بیماری در پاییز و زمستان امسال، با تلاش‌های مستمر در حوزه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاخ تمهیدات لازم در خصوص افزایش ظرفیت های درمانی استان اندیشیده شده است.

او گفت: مهم‌ترین نکته این است که اکنون وضعیت بهداشتی درمانی استان کرمانشاه در مقابله با کرونا وضعیت مطلوبی است.

محدودیت‌های کرونایی در خراسان رضوی به اجرا گذاشته شد

دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی از امروز (شنبه) در این استان اعمال می‌شود.

حسن جعفری در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در خراسان رضوی طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس آخرین گزارش ارائه شده هفته گذشته شاهد افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و فوت شدگان ناشی از این بیماری در استان بودیم که نتیجه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی است.

وی ادامه داد: از این رو از امروز محدودیت‌هایی در این استان اعمال شده و نظارت‌ها نیز شدیدتر می‌شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: بر این اساس هرگونه اتراق در اطراف بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و حاشیه بولوارها ممنوع می‌باشد و مراکز تجمع عمومی نظیر سینما، تئاتر و سالن‌های همایش تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

وی افزود: همچنین از امروز آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، مراکز تفریحی و آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدن سازی و تمامی باشگاه‌های ورزشی و پربرخورد تعطیل است.

جعفری ادامه داد: مساجد و مصلی‌ها نیز در مناطق قرمز با محدودیت تردد و نظارت سختگیرانه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه بوده و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی گفت: آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌های فعال و کتابخانه‌های عمومی نیز با محدودیت و تعطیلی مواجهند.

دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی در خصوص برگزاری مراسم ماه محرم نیز افزود: این مراسم با رعایت پروتکل‌های لازم برگزار می‌شود و منتظر ابلاغ پروتکل‌های مربوطه از ستاد ملی پیشگیری از کرونا هستیم.

وی ادامه داد: مدیران ادارات نیز باید دورکاری کارمندان را رعایت کنند و بویژه به کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای مرخصی بدهند تا از محیط کاری دور باشند.

جعفری با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط شهروندان گفت: اگر اصول و پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت شود کار به حوزه درمان کشیده نمی‌شود و کادر درمانی نیز می‌توانند خدمات مناسب‌تری ارائه دهند.

استاندار: گشت ویژه کووید ۱۹ در استان کرمان راه اندازی شد

استاندار کرمان از حضور گشت بهداشتی ویژه کووید۱۹ در استان خبر داد و گفت: در این گشت، یک قاضی شرکت دارد و با حضور قاضی اگر لازم باشد وارد منازل و جاهایی که تجمعات را بدون رعایت ضوابط بهداشتی برگزار می کنند شده و اینگونه تجمعات با حکم قضایی تعطیل خواهد شد.

محمد جواد فدایی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در جمع خبرنگاران، گفت: تجمعاتی ظرف چند روز گدشته توسط این گشت تعطیل شده  و در اکثر شهرستان ها این گشت ویژه تشکیل شده و در بعضی شهرستان ها نیز باید تشکیل شود.

وی افزود: برای مقابله با این بیماری باید یک برنامه ریزی دراز مدت داشته باشیم ونظارت را خیلی جدی بگیریم.

استاندار کرمان در خصوص عزاداری در ماه محرم گفت: عزاداری ها را نباید تعطیل کنیم و در عین حال باید به سلامت مردم نیز توجه کنیم بنابراین عزاداری ها باید با رعایت پروتکل ها و ضوابط بهداشتی برگزار شود و همچنین تراکم جمعیت در مراسم کمتر و زمان مراسم باید کوتاه تر باشد.

وی ادامه داد: نذوراتی که مردم دارند نیز سعی شود که بیشتر به صورت نقدی یا به صورت مواد خام توزیع شود و اگر به صورت غذای پخته عرضه می شود باید حتماً در تولید و تهیه آن ها ضوابط بهداشتی رعایت شود و توزیع نیز به صورت بسته بندی باشد که برای این موضوع دستور العملی تهیه شده  که این دستورالعمل به استان ها ابلاغ می شود و ما هم در استان آن  را اجرا می کنیم.

فدایی در خصوص برگزاری کنکور سراسری، اظهار داشت: کنکور سراسری در همان تاریخی که تعیین و اعلام شده با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و اگر ضرورت داشته باشد ممکن است تعداد روزهای برگزاری امتحان را افزایش دهند.

فدایی خاطر نشان کرد: در مجموع در استان کرمان ۵۲ هزار و ۵۲۰ واحد داریم که باید بر آن ها نظارت شوند که با کمک گرفتن از ۷۸۰ بازرس این نظارت ها صورت می گیرد.

استاندار با اشاره به برگزاری دعای عرفه در استان گفت: با توجه به اینکه این دعا در فضای باز برگزار می شود و در فضای باز می توان فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی را رعایت کرد و همچنین می توان از ماسک استفاده کرد، در مجموع امکان برگزاری دعای عرفه با رعایت ضوابط بهداشتی وجود دارد و قرار شد دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی جلسه ای داشته باشند و دستورالعملی تهیه کنند که اگر آن دستور العمل رعایت بشود می توان این دعا را در یک شرایط برگزار کرد.

وی ابراز کرد: طی هشت روز گذشته وضعیت ابتلا در استان کرمان ثابت بوده  و امیدواریم با اقداماتی که در استان کلید خورده شاهد کاهش تعداد مبتلایان و فوتی ‌های ناشی از کرونا باشیم.

استاندار خاطر نشان کرد: این را بارها گفتیم که الان تنها راه برای کاهش ابتلا و کاهش فوتی، رعایت پروتکل ها و ضوابط بهداشتی است و همه باید کمک کنند تا این کارها صورت گیرد تا شاهد مبتلایان بیشتری نباشیم.

فدایی در خصوص نظارت بر قیمت ماسک، بیان کرد: ماسک دو مساله دارد؛ یکی تامین پارچه است که سازمان صمت سامانه ای را معرفی کرد تا هر کسی می خواهد ماسک تولید کند و پارچه می خواهد در آن سایت ثبت نام کند و پارچه را تامین کند و مساله دوم اینکه ماسک را چه کسی بفروشد؟ که این نیز گفته شد مراکز را مشخص کنند که آیا فقط در داروخانه ها است و یا لوازم پزشکی و یا اصناف هم هستند که سازمان صمت قرار شد تعیین کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: قیمت ماسک نیز دو گونه است؛ یکی بحث قیمت دولتی است که زمانی مواد اولیه به قیمت دولتی می دهید، قیمت ماسک نیز باید دولتی باشد که این شامل همه نمی شود یعنی به اندازه نیاز مواد اولیه دولتی نیست بنابراین آن بخشی که غیردولتی است مانند بقیه کالاها، فروشنده باید فاکتور خرید را داشته باشد و سود مجاز هم به آن اضافه شود که مورد کنترل هستند.

عروسی و عزا عامل اصلی ابتلا به کرونا در خلخال است

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: بیش از ۶۰ درصد از بیماران کرونایی بستری در بخش کرونای بیمارستان این شهر در دورهمی فامیلی، جشن تولد ،مراسم عروسی ، ختم و مکان‌های تجمعی حضور داشته‌اند.

دکتر سجاد رحیمی افزود: در ایام شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و درمان شهری و روستایی این شهرستان برغم انجام کار روزانه ضدعفونی و گندزدایی به علت مراجعه افراد مبتلا و مشکوک به کرونا دارای آلودگی بالایی هستند.

او راه‌اندازی کاروان‌های عروسی در خیابان‌ها و برگزاری جشن‌های عروسی به صورت آشکار و یا مخفی و زیرزمینی و در باغ تالارها و منازل را ممنوع اعلام کرد و گفت: بیشترین آمار انتشار کرونا از تجمعات در محافل عروسی و ختم است.

دبیر ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس شهرستان خلخال همچنین افزود: بیش از ۶۰ درصد بیماران درگیر و بستری بخش کرونا اعلام کردند که در ۲ هفته قبل از ابتلا در دورهمی فامیلی، مراسم عروسی و ختم و مکان‌های تجمعی حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین فوت‌شدگان از کرونا در خلخال دارای بیماری زمینه‌ای قبلی بودند، اظهارداشت: میانگین سن متوفیان به علت کرونا ویروس در شهرستان خلخال ۶۴ سال بوده و شایع‌ترین بیماری زمینه‌ای در بین جان‌باختگان کووید-۱۹ بیماری دیابت، سرطان، ناراحتی‌های قلبی عروقی و فشارخون ثبت شده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: حدود ۹۴ درصد فوتی‌ها ناشی از ابتلا به کرونا در خلخال بیماری زمینه‌ای یا چند عامل زمینه‌ای را هم‌زمان داشته‌اند و تنها ۶ درصد فوتی‌ها بدون بیماری زمینه‌ای بوده ودر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان باخته‌اند.

دکتر رحیمی با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک توسط مردم برای مصون ماندن از این بیماری تشریح کرد: با تحقیقات انجام شده ۲ کارگاه بزرگ تولید ماسک در خلخال با ظرفیت تولید روزانه بیش از سه هزار عدد ماسک در حال فعالیت هستند و کمبود اقلام بهداشتی مثل الکل و مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی در شهرستان وجود ندارد.

وی به افزایش آمار ابتلا به کرونا در خلخال اشاره کرد و افزود: قرنطینه خانگی همچنان در شهرستان خلخال ادامه داشته و مردم باید از تجمع در مراکز شلوغ و پرجمعیت همچون بازار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و پاساژهای سرپوشیده پرهیز و افرادی که نتیجه تست کرونای آنها مثبت شده و بی‌علامت و یا کم‌علامت هستند و در قرنطینه خانگی بسر می‌برند، از منزل خارج نشوند.

وی گفت: وضعیت خلخال از لحاظ شیوع ویروس کرونا همچنان نارنجی بوده و در شبانه‌روز گذشته یک نفر فوتی، ۱۲ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بخش کرونای بیمارستان خلخال ثبت شده و و از زمان شیوع بیماری کرونا در این شهرستان تاکنون بیش از ۱۸ نفر از مبتلایان به کرونا در خلخال جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای خبر/

بازدید : 167
نظرات کاربران
درحال بارگذاری ...
نام
ایمیل یا شماره همراه (اختیاری)
نظر شما
ارسال نظر
{{model.doneMessage}}
{{model.name}}
{{model.date}}
{{model.time}}
پیام شما منتظر تایید می باشد
بارگذاری موارد بیشتر
تعداد نظرات : {{total}}
سایر اخبار
پر بحث ترین ها

نفت آبادان، همچنان تنها تیم بدون سرمربی لیگ برتر

آبادان در معرض تهدید فاضلاب خانگی

تکلیف شهرداری خرمشهر تا هفته‌ آینده مشخص شود

۱۰ نفر از عاملان درگیری طایفه‌ای در آبادان دستگیر شدند

باغ موزه دفاع مقدس آبادان چه ویژگی‌هایی دارد؟

ثبت نام متقاضیان گاز مایع در آبادان

احتمال بازگشت محدودیت‌ها به جنوب غرب خوزستان

۶ قاچاقچی در آبادان دستگیر شدند

۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی بافت فرسوده آبادان نیاز است

مشکل تامین قطعات جایگاه‌های سوخت آبادان برطرف شد

سرقت تجهیزات مخابراتی و داستان ناتمام قطع تلفن‌ در خرمشهر

قاتل آبادانی در صحنه جرم دستگیر شد

برای توسعه اقتصادی منطقه مهمترین فعالیت، توسعه لجستیکی فرودگاهی بود

توسعه فرودگاه بین المللی آبادان هدف سازمان منطقه آزاد اروند

خرما و میگوی آبادان و خرمشهر در راه روسیه

توافق هافبک نفت آبادان با تیم پرتغالی

تکلیف باشگاه صنعت نفت امروز مشخص می‌شود؟

افتتاح باغ موزه آبادان در هفته دفاع مقدس

همه مرزهای ایران و عراق باز شد / کدام دسته از اتباع عراقی می‌توانند وارد ایران شوند؟

تازه های سایت

نفت آبادان، همچنان تنها تیم بدون سرمربی لیگ برتر

آبادان در معرض تهدید فاضلاب خانگی

تکلیف شهرداری خرمشهر تا هفته‌ آینده مشخص شود

۱۰ نفر از عاملان درگیری طایفه‌ای در آبادان دستگیر شدند

باغ موزه دفاع مقدس آبادان چه ویژگی‌هایی دارد؟

ثبت نام متقاضیان گاز مایع در آبادان

احتمال بازگشت محدودیت‌ها به جنوب غرب خوزستان

۶ قاچاقچی در آبادان دستگیر شدند

۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی بافت فرسوده آبادان نیاز است

مشکل تامین قطعات جایگاه‌های سوخت آبادان برطرف شد

سرقت تجهیزات مخابراتی و داستان ناتمام قطع تلفن‌ در خرمشهر

قاتل آبادانی در صحنه جرم دستگیر شد

برای توسعه اقتصادی منطقه مهمترین فعالیت، توسعه لجستیکی فرودگاهی بود

توسعه فرودگاه بین المللی آبادان هدف سازمان منطقه آزاد اروند

خرما و میگوی آبادان و خرمشهر در راه روسیه

توافق هافبک نفت آبادان با تیم پرتغالی

تکلیف باشگاه صنعت نفت امروز مشخص می‌شود؟

افتتاح باغ موزه آبادان در هفته دفاع مقدس

همه مرزهای ایران و عراق باز شد / کدام دسته از اتباع عراقی می‌توانند وارد ایران شوند؟

توضیح استاندار خوزستان درباره کمبود گاز آبادان و خرمشهر